Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

20 września 2022

Trekking górski - sprawdź pełną ofertę.

Górskie wyprawy mają różne postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest uzależniona od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania w toku wielodniowej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największym uznaniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, a także wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]