Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

7 sierpnia 2020

Na www.exploruj.pl odnajdziesz bezkonkurencyjną ofertę wypraw

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]