Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

25 lipca 2022

Aktywne wakacje dla singli - tutaj dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy urlop chcą zorganizować sobie tak, aby zrobić coś nowego, czego dotąd nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne sporządzają nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – wspaniała szansa, by nabyć dodatkowe umiejętności

Wyprawy dla aktywnych to drobiazgowo zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą poznać rozmaite rejony naszej ojczyzny oraz świata z zupełnie innej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również perfekcyjna szansa, by zdobyć kolejne kwalifikacje, bowiem w wielu przypadkach łączy się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania mechanizmów przetrwania na danym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się korzystania z raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w przypadku zejścia lawiny. Warto również dodać, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest niełatwymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najatrakcyjniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to głównie wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki w rozmaitych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu poradzą sobie też podczas wyprawy do Nepalu albo na Wyspy Komodo.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]