Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

14 stycznia 2020

Na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/ uzyskasz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to niemało czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności powoduje także samo opracowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, gdyż często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]