Trekkingi w górach całego świata

17 lutego 2019

Więcej na temat trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl

Wędrówki po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są najczęściej tego typu kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi upora się każdy miłośnik gór – jeśli oczywiście jest wyposażony w właściwe akcesoria, czyli kijki gwarantujące stabilność na stromych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie też obecność sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak używać dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W których górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo technicznym terenie, co powoduje, iż niezbędne okazują się sprzęty umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na oblodzonych szlakach – a na wielu górach spotkać je możemy także w czasie skwarów. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do korzystania z obu akcesoriów niezbędne będą specjalistyczne kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najczęściej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla zwykłych turystów. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – krajowi górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a także do Włoch oraz na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach K2 oraz Annapurny.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]