Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

24 sierpnia 2019

Zainteresowany Kilimandżaro wyprawa? Skieruj się tu

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych turystów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Pamiętnych doznań z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze malownicze widoki, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także znikające już lodowce. Masyw tworzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów duże wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest także wyposażyć się w leki zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby uchroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty oraz zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]