Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

17 sierpnia 2022

Uzyskaj więcej informacji o atrakcjach w Małopolsce na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem z trudem można odnaleźć się w zalewie wiadomości o bieżących wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo odszukają zabytki i galerie, motele, hotele i schroniska, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Portal o atrakcjach turystycznych Małopolski z myślą o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj przydatny dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego