Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

27 stycznia 2023

Sprawdź informacje o kursie digital paintingu.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego stosują głównie specjalistyczne oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się poznać znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można użyć?

Istnieje sporo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że służył przede wszystkim jako software do retuszu fotografii, szybko został podstawowym narzędzie game developerów i ilustratorów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane farbami akrylowymi, gwaszem bądź akwarelami. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą kursu

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania i potrzebne techniki stosowania pędzli, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]