Kurs rysunku architektonicznego – czego Cię nauczy?

18 listopada 2019

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ dużo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to niesłychanie interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. Aby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale też umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami warto odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – stwórz prace na egzamin

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Oferta jest adresowana do osób posiadających przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, a także specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli studenci architektury pracują nad rysunkiem, a nauczyciel pomaga im przygotować pracę, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – nie tylko zajęcia praktyczne

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko lekcje rysunku, ale też wskazówki specjalistów pomagające przyszykować się należycie do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego doświadczą tego, co czeka ich w przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim słuchaczom lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i w toku studiów.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]