Kurs języka francuskiego

24 stycznia 2019

Język francuski i jego rola w dzisiejszym świecie

Język francuski kojarzony jest głównie z tym, iż od XVIII wieku był powszechnie używanym w polityce międzynarodowej, przede wszystkim w kręgach dyplomatycznych i kulturalnych. Posługiwała się nim przez wyższe, arystokratyczne, sfery. Aż do lat 70. XX w. język francuski był uważany za język każdej osoby posiadającej wyższe wykształcenie. Nawet obecnie, pomimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski odgrywa niebagatelną rolę.

O francuskim słów kilka

Francuskim posługuje się wiele osób różnych nacji na całym świecie. Należą do nich m.in.: Francuzi, Kanadyjczycy, Belgowie, czy Szwajcarzy. Język ten jest również oficjalnie uznanym językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Język francuski to język, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio zastosowane końcówki. Dlatego jeśli uczysz się francuskiego połóż duży nacisk na gramatykę, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaka metoda nauki języka francuskiego?

Zdaniem dużej ilości ludzi najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego jest kurs DIRECT, który pozwala w szybki i dokładny sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która cieszy się dużą popularnością między innymi dzięki efektywności nauczania.