Kiedy warto zapisać się na lekcje rysunku?

28 czerwca 2020

Zajrzyj tutaj, aby skorzystać z doświadczenia specjalistów z szkoły rysunku

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, jednak nawet ci, którzy nie wiążą z nim swojej przyszłości zawodowej, mogą wynieść z niego ogromne korzyści. Wykazano wszak, iż nawet okazjonalne rysowanie ma dobroczynny oddziaływanie na nasze emocje oraz stan psychiczny. Pomaga się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest również istotnym elementem edukacji. Wielorakie korzyści wynikające z rysowania powodują, że wielu z nas decyduje się na to, by podnieść swoje plastyczne kwalifikacje. Taką sposobność dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których kierowana jest oferta nauki rysunku, jest bardzo szerokie. Niektóre zajęcia przygotowywane są z myślą o najmłodszych, dla których są bodźcem do kształtowania wyobraźni, zdolności manualnych oraz wrażliwości. Dużo osób zaczynających naukę rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to głównie takich miast jak Katowice, Łódź, Wrocław czy Kraków. Nie brak też kursów adresowanych do amatorów – tych, którzy zwyczajnie uwielbiają rysować i chcą robić to jeszcze lepiej, w pełni korzystając ze swoich zdolności.

Czego nauczy nas szkoła rysunku?

Szkoła rysunku oferuje kursy dopasowane do potrzeb osób o różnorodnych zainteresowaniach artystycznych. Mnóstwo czasu przeznacza się na rysunek – to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj plastycznej aktywności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to oczywiście nie jedyne kursy, które można wybrać. Dobre szkoły oferują także lekcje digital painting (czyli malarstwa cyfrowego) i rysunku architektonicznego.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]