Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust – o zabiegach z kwasem hialuronowym

27 stycznia 2021

Na revitae.com.pl przeczytasz wszystko, co należy wiedzieć o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od lat stosowany jest do produkcji kosmetyków i w licznych zabiegach medycznych. Związek ten ma wiąże znaczne ilości H2O, dlatego dodawany jest powszechnie do serum nawilżających czy peelingów. Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, zatem niezwykle rzadko wywołuje alergię. W medycynie estetycznej z kolei ten polisacharyd używany jest najczęściej do wypełniania zmarszczek (tych głębokich, jak i płytkich), powiększania ust, jak równieżkształtowania konturów twarzy.

Wypełnianie zmarszczek – skutki zabiegu widoczne nawet przez 2 lata

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu nie tylko przyciągnięcie do skóry H2O (jedna cząsteczka kwasu potrafi związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale także stymulację komórek tkanki łącznej do produkowania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w konsekwencji sprawienie, że skóra na nowo stanie się sprężysta. Najpopularniejszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych tworzących się w okolicy nosa i ust (czyli bruzd nosowo-wargowych), horyzontalnych zmarszczek czołowych lub bruzd wokół brody i przy oczodołach. Kwas wypełnia tkankę pod skórą, co powoduje, że zmarszczka po chwili staje się niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej stabilny, a skutkiem tego zdecydowanie trwalszy. Pozostaje w skórze przez dłuższy okres, dlatego skutki zabiegu są zauważalne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust – zabieg trwający mniej więcej 30 minut

Nie licząc wypełnienia zmarszczek i modelowania twarzy, popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego przeważnie osoby, którym nie podoba się linia i rozmiar ich ust bądź których usta są asymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa zwykle pół godziny, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane miejsca ust przy pomocy tzw.“tępej igły”, czyli kaniuli. Prawidłowo wykonany zabieg przynosi efekt większych, bardziej regularnych, ale w dalszym ciągu naturalnie prezentujących się ust.

Lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]