Skoncentrowane czynniki wzrostu – o zabiegu CGF

22 maja 2021

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o zabiegu CGF w Kielcach, znajdziesz na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/cgf-skoncentrowane-czynniki-wzrostu/.

Kiedy skóra staje się luźna i pomału tworzą się na niej pierwsze zmarszczki, mnóstwo osób zaczyna zastanawiać się jak zatrzymać bezlitosny proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry dekoltu, szyi, twarzy, a także dłoni, możliwa jest dzięki licznym zabiegom z obszaru medycyny estetycznej, wśród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym stosowane są komórki macierzyste oraz skoncentrowane czynniki wzrostu. Z uwagi na fakt, że preparaty stosowane do iniekcji skóry podczas zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten porównywany jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Jak wygląda przygotowanie preparatu używanego do zabiegu CGF?

Przed rozpoczęciem zabiegu rewitalizacji skóry, lekarz pozyskuje od pacjenta w przybliżeniu 30 mililitrów krwi. Do probówek z pobraną krwią wprowadza się antykoagulant, a w następnej kolejności umieszcza się je w separatorze komórkowym i odwirowuje. Po zakończeniu tego procesu w probówkach widoczne są wyizolowane warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), komórek macierzystych CD34, osocza bogatopłytkowego (CGF), jak również krwinek, z czego do zabiegu CGF konieczne są jedynie 3 pierwsze. Lekarz specjalista przygotowuje frakcję żelową, do czego użyte zostaje osocze ubogopłytkowe, z kolei znad wyizolowanej warstwy krwinek pobiera czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Końcowy preparat, którym ostrzykuje się skórę pacjenta za pomocą kaniuli, sporządza się przez wymieszanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi z ostudzonym żelem albuminowym.

W jakich interwałach wykonuje się zabiegi z użyciem skoncentrowanych czynników wzrostu?

Zabieg CGF redukuje niezbyt głębokie zmarszczki, rewitalizuje i odżywia skórę, jak również poprawia jej sprężystość. Dzieję się tak między innymi dzięki znajdującym się w preparacie komórkom macierzystym, które wpływają na wzmożenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych. Osoby, które chcą poddać się zabiegowi CGF, powinni mieć świadomość, iż w pierwszym etapie przeprowadza się go 3-krotnie w odstępie co sześć tygodni, a następnie specjaliści rekomendują powtórne zabiegi orientacyjnie co sześć miesięcy.

Lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]