Separacje i rozwody – o roli kancelarii prawnej

20 lutego 2019

Jednym z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących ojcostwa i macierzyństwa, władzy rodzicielskiej czy uregulowania kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań naszych Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź na Skype’ie. Staramy się wówczas zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy zawsze staramy się znaleźć sposób na jej ugodowe zakończenie. Takie podejście wynika z faktu, iż gros konfliktów ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę jedynie pod kątem prawniczym.