Z czego produkuje się sklejkę?

30 stycznia 2019

Więcej informacji o sklejce

Sklejka jest stawiana wśród surowców najchętniej wykorzystywanych w różnych dziedzinach przemysłu. Nie może to jednak dziwić – posiada bowiem wiele atutów. Jest w szczególności tania, co wynika z procesu jej wykonania – wytwarzana jest z drzewa. Górne i dolne poziomy sklejki produkowane są zazwyczaj z gatunków drewna odznaczających się walorami dekoracyjnymi – między innymi olchy – natomiast wewnętrzne – z tańszych gatunków. Często sklejka może być powleczona też folią fenolową. Zastosowanie odpowiednich klejów powoduje natomiast, iż sklejka charakteryzuje się dużą wytrzymałością – z tego względu stosuje się ją również w wytwórstwie statków powietrznych. Gdzie oprócz tego stosuje się ten surowiec? O jakich zasadach powinniśmy wiedzieć kupując sklejkę?

Zastosowania sklejki

Obecnie sklejkę najczęściej stosuje się w sektorze meblarskim. Obok mebli stosuje się ją również w produkcji rozmaitych dodatków do domu – paneli, okładzin czy ozdób. Oprócz tego sklejka jest chętnie wykorzystywana przez budowlańców, którzy wykonują z niej między innymi szalunki, czyli typ form do kładzenia fundamentów. Sklejka jest również surowcem często stosowanym do produkcji łodzi, zaś niegdyś była ceniona przez wytwórców samochodów i szybowców – do dziś jest stosuje się ją w czasie renowacji starszych pojazdów. Ze względu na niewielką wagę, sklejkę chętnie stosują również entuzjaści modelarstwa.

Sklejka – u kogo kupić?

W niemal wszystkich przypadkach najistotniejszą cechą jest odporność sklejki. Z tego względu nie możemy wybierać produktów niezbyt wysokiej klasy – a te nierzadko proponują niektórzy dostawcy. Jak zatem uniknąć pomyłek przy kupnie sklejki? Oczywiście wybierać jedynie dostawców, którzy zagwarantują nam wysoką jakość – a zwłaszcza kupujących sklejkę od razu od wytwórcy. W przypadku, gdy zamierzamy kupić znaczną ilość sklejki nie powinniśmy także szukać jej w marketach – znacznie korzystniejszym pomysłem będzie zakup u doświadczonego hurtownika, ponieważ ten zapewni nam dowolną jej ilość.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]