Wynajem szalunków – na czym to polega?

14 listopada 2019

Wypożyczalnia szalunków Kraków - poznaj bezkonkurencyjną ofertę

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, ale można zaobserwować również wersje zrobione ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na duże koszty nie wszystkie firmy budowlane mają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, warto sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować duże koszty.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo istotna będzie również troska o kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast wejść do sieci i dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]