Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

18 marca 2020

Zobacz, gdzie nabyć ściągi szalunkowe, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]