Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

8 maja 2020

Sprawdź, gdzie zamówić podpory stropowe

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, znakomitą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]