Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

22 grudnia 2023

Kup podpory szalunkowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się ich używa? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]