Piaskowiec elewacyjny uszlachetni twój dom

19 grudnia 2018

Piaskowiec elewacyjny to materiał często stosowany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako element ozdobny w środku budynków, ale również na fasadach. Co dokładnie stanowi o jego możliwościach? Zweryfikujmy to.

Do czego stosowany jest piaskowiec elewacyjny?

Niesamowicie popularnym komponentem stosowanym w czasie wykańczania nieruchomości oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Dostępny jest w różnych odcieniach – od jasnego, przez zielony aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, ukształtowaniem i typem – istnieją płytki o równej powierzchni, pofałdowane, opalizujące, o ciętych brzegach. Niektóre rodzaje tego materiału mienią się delikatnym blaskiem, dzięki zastosowaniu domieszek kwarcytu. Z tego względu piaskowiec znakomicie spełnia funkcję reprezentacyjną – w lokalach mieszkalnych, na tarasach i jako materiał elewacyjny. Stanowi doskonały element na tarasy, słupki ogrodzeniowe czy dekoracyjne podmurówki.

Piaskowiec elewacyjny – niezniszczalny i funkcjonalny

Zasadniczą cechą piaskowca jest jego wielka wytrzymałość na negatywne czynniki zewnętrzne. Płyty fasadowe wyglądają świetnie przez co najmniej 20-30 lat. To surowiec całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej nieruchomości. Na rynku pojawia się wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i sprowadzanych z Grecji.