Okna i drzwi aluminiowe – duże, stabilne i wytrzymałe przeszklenia

20 czerwca 2021

Sprawdź, gdzie nabyć okna aluminiowe z Niepołomic.

Aluminium to metal powszechnie używany w budownictwie, z którego często produkuje się okna i drzwi, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki z drewna lub tej z polichlorku winylu. Przedtem drzwi i okna z aluminium zwykle zakładane były w sklepach, w biurowcach i w obiektach użyteczności publicznej, lecz aktualnie stosuje się je też w domach jednorodzinnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Okna aluminiowe – duże przeszklenia to lepsze oświetlenie domu

Okna i drzwi z aluminium są niezastąpione, w przypadku budowy wielkoformatowych obiektów. Stąd właśnie jest tak często stosowana w projektach architektów drapaczy chmur – pozwala na wzniesienie obiektów, w których elewacja składa się w pokaźnej części z przeszkleń. Ten typ budownictwa przyjął się później w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach popularne są nowoczesne domy, w których używa się okien oraz drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. Tym sposobem do wnętrz dociera więcej światła słonecznego, a domownicy mogą radować się krajobrazem okalającego domek ogrodu.

Kluczowymi zaletami metalu jakim jest aluminium jest jego duża odporność na oddziaływanie promieniowania UV i wody oraz korozję, jak również jego plastyczność i lekkość. Pozwala to tworzyć ogromne, stabilne ramy dla powierzchni szklanych, często o bardzo nieszablonowych konturach. Wypada uwydatnić, iż nowoczesne produkty stolarki aluminiowej charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Polski producent drzwi i okien aluminiowych – MTS Dom

Polski producent okien oraz drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, działa na rynku od przeszło dwudziestu lat. Oferta firmy jest bardzo bogata. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, przeciwpożarowe i przesuwane. W asortymencie spółki MTS Dom znajdują się również systemy dodatkowe, jak konstrukcje balustrad lub ramy wypełnione siatką, instalowane na witrynach, drzwiach i oknach, które tworzą barierę chroniącą pomieszczenie przed owadami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w ogromnej gamie kolorów, m.in. w palecie RAL i w kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych, zatem bez trudu można dopasować odpowiednią barwę produktu do dowolnego projektu.

Lokalizacja:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]