Okna energooszczędne przed sezonem grzewczym

5 sierpnia 2019

Znajdź okna energooszczędne

Najważniejszym komponentem, o którym nie można zapomnieć przy termomodernizacji budynku, są wytrzymałe okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży znajdziemy w rozmaitych wariantach. Jak są zaprojektowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – postaw na komfort termiczny

Drewniane okna wykonane są z naturalnych surowców – na przykład dębu i meranti. Wyróżniają się świetnymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują produktom z tworzyw sztucznych. Remontując dom przed sezonem zimowym, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej stolarki okiennej. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale również oszczędność węgla lub oleju opałowego. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy osiągamy komfort cieplny w domu. Ciepło zostaje w mieszkaniu, a przez szczeliny nie dociera zimno z zewnątrz.

Okna energooszczędne – kup zespolone okna drewniane

Kupując nowe okna energooszczędne przeanalizujmy następny zasadniczy element – wskaźnik izolacji dźwiękowej. Postawmy na zespolone okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się wyjątkową ciszą w domu. Niezwykle ważne są także profesjonalne systemy uszczelniające – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Nowoczesna technologia zapewnia wygłuszenie niechcianego pogłosu, a także oszczędność opału, warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]