Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

28 lipca 2018

Więcej szczegółów o basenach

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa bądź obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także halę basenową czy ogród. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju dodatków jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]