Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

25 stycznia 2020

Zamów budowę domów drewnianych na http://domygoralskie.com

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się też niemałymi stratami energii. Aktualnie wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy drewniane, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to teraz najlepszy przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można nierzadko w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt fachowcom

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał pięknie, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]