Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

17 października 2019

Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki dom ocieplić. Nie jest używana również papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla astmatyków, alergików i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]