Ponadczasowa biżuteria z topazami

23 lutego 2019

Zobacz, gdzie kupić topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, zaś jego właściwości od lat są cenione przez złotników i nabywców ozdób. Może mieć rozmaite odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas na rynku

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Należy przy tym zaznaczyć, że na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki i wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają też innego typu ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to często koszt około tysiąca złotych, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy nawet sześć razy mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By wybrać wersje szczególnie odpowiadające naszym gustom należy więc wybrać się do kilku sklepów – zaś to pochłania mnóstwo czasu. By tego uniknąć, warto postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z internetu mamy szansę również trafić na kolczyki i wisiorki w okazyjnych cenach.