Klipsy, sztyfty, bigle – zapięcia srebrnych kolczyków

29 kwietnia 2020

Jeśli chcesz nabyć kolczyki, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl

Kupując kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, formę i materiał wykonania, ale również na zapięcie. Oto zwięzły spis najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje spory komfort noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Wadą bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. Dziś dość rzadko używane.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu latem, kiedy nie ubieramy czapek, ubrań z dużym kołnierzem oraz szali.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiej go założyć, przez wzgląd na odchylany tylni zatrzask. Częstokroć stosuje się je przy kosztowniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]