Praktyczne tabliczki informacyjne

13 czerwca 2020

Więcej szczegółów o tabliczkach informacyjnych

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące BHP. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Przekonajmy się więc jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają odnalezienie odpowiedniego biura

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak bloki, obiekty użyteczności publicznej, banki, komisariaty policji. Dzięki nim bezproblemowo znajdziemy np. przedszkole. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na zewnątrz bloków, bo bardzo często możemy je także zauważyć wewnątrz. To wielka podgrupa znaków, które z reguły mają funkcję ochronną, ale także typowo informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w dużych budynkach – w budynkach rządowych w hallu widnieją tabliczki z określeniami wydziałów. Dzięki temu szybko odnajdziemy przykładowo burmistrza czy wydział komunikacji. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z trwałych komponentów

Tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują wyjścia ewakuacyjne, wskazują pomieszczenia wyłącznie dla personelu, mówią o standardach pierwszej pomocy. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (np. PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]