Garść informacji o znakach BHP

10 lipca 2018

Jeśli chcesz nabyć znaki BHP, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/hvcp4qo

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, biurowce, jak również szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są też instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na przeróżnych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]