Ultra Robotics silniki elektryczne prądu stałego i inne rozwiązania dla przemysłu

27 lutego 2022

Automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych oraz powszechne użycie robotyki w najróżniejszych gałęziach przemysłu, wymusza poszukiwanie odpowiednich rozwiązań z zakresu sterowania i układów napędowych. Warszawska firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując m.in. dokładne sterowniki serwo i układy napędowe od najlepszych globalnych wytwórców.

Przekładnie, motoreduktory i silniki elektryczne od cenionych producentów

Istniejąca od przeszło 15 lat na rodzimym rynku firma Ultra Robotics jest dostawcą motoreduktorów (AC, DC i BLDC), przekładni falowych i planetarnych, jak również silników DC produkowanych z wysokiej klasy surowców przez najlepszych światowych producentów. W ofercie Ultra Robotics znajdują się produkty firmy Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne niewielkie serwonapędy szczycące się wysoką żywotnością i niezawodnością. Produkowane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie znajdują zastosowanie m.in. w produkcji robotów przemysłowych, systemów służących do automatyzacji intralogistyki czy obrabiarek, a ze względu na możliwość ich eksploatacji w ciężkich warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich także w kosmonautyce, lotnictwie i kriogenice.

Ultra Robotics jest także dystrybutorem produktów izraelskiej marki ELMO Motion Control, słynącej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które wyróżniają się wysoką mocą obliczeniową z ogromnymi zasobami pamięci, wysoką przepustowością oraz szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich sprawność utrzymuje się na poziomie 99% nawet przy najmniejszych gabarytach. Z kolei jej serwonapędy z linii GOLD rewelacyjnie pracują w skrajnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy gwałtownej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od +70 do -40 stopni Celsjusza, znacznej wilgotności (nawet do 90-95%), jak również przy narażeniu na intensywne drgania i wstrząsy mechaniczne.

Firma Ultra Robotics dostarcza też produkty Bodine Electric Company, Eisele Antriebstechnik GmbH, Sesame Motor Corp i Positec.

Lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]