Systemy WMS – gdzie znajdują zastosowanie?

9 kwietnia 2019

Obecnie firmy coraz częściej używają nowoczesne systemy informatyczne w magazynie, a postęp technologiczny wyraźnie ułatwia funkcjonowanie rozmaitych podmiotów. W jaki sposób działa system WMS?

System zarządzania magazynem – w których firmach znajdzie zastosowanie?

System WMS to nowoczesna metoda zarządzania magazynem i przepływem towarów wewnątrz niego. Obecne na rynku systemy magazynowania mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju firmach – przez operatorów logistycznych, na halach produkcyjnych oraz w innych przedsiębiorstwach, które potrzebują aktualnych rozwiązań pozwalających na wszechstronne zarządzanie towarami. System magazynowy koordynuje wszelkie procesy przebiegające w magazynie i modernizuje je, jak również podnosi wydajność całego przedsiębiorstwa.

Systemy informatyczne w magazynie – działanie

System logistyczny pozwala na kompleksowe zarządzanie towarem – od jego przyjęcia, przez rozłożenie, wydanie, aż po zlokalizowanie produktów i ich konfekcjonowanie. Współczesne systemy WMS wykorzystywane w rozlicznych polskich przedsiębiorstwach wspierają też inwentaryzację towaru, nieustannie kontrolują obroty, umożliwiają monitorowanie dat ważności, partii, cech, a także realizowanie różnych metod planowania. System logistyczny przedsiębiorstwa obsługuje też kody kreskowe, kontroluje ich powiązania z jednostkami miary i prawidłowość. Kolejną funkcją, którą posiadają dzisiejsze systemy WMS, jest możliwość automatycznego drukowania dokumentów logistycznych oraz etykiet towarów. Dostępne na rynku systemy logistyczne w przedsiębiorstwie są w pełni konfigurowalne i pracują on-line.