Sprawna kablówka – stacja czołowa

7 marca 2020

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w stację czołową

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To najważniejszy punkt, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe podzespoły tworzą razem dobrze pracującą całość. Zobaczmy, z jakich elementów składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – szybka konfiguracja

Stacja czołowa stosowana jest w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w apartamentowcach, hostelach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Transportuje ona połączenie do końcowych odbiorców. Jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład stacji czołowej jest profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy specjalnego oprogramowania. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – odbieranie zróżnicowanych sygnałów

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują zakłócenia w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże koszty. Wiele części składających się na stację czołową wyposażona jest też w odrębne wejścia USB, dzięki którym można dodać własny content. Kompleksowy układ antenowy uzyskujemy poprzez połączenie rozmaitych komponentów.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]