Obraz w Twoim telewizorze nie jest idealny? Postaw na wzmacniasz DVB-T

18 maja 2022

Wzmacniacz DVB T znajdziesz na https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej kawy i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią nasze pociechy, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału jest tym gorsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest silniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są tuż przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Punkty ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku odbiornika telewizyjnego, ale także radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]