Kable RTV do wszystkich instalacji

19 czerwca 2021

Dowiedz się więcej o kablach RTV na www.telmor.pl.

Bez wydajnych sieci nie sposób odbierać sygnału TV oraz internetowego. Jak nietrudno stwierdzić, głównymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie transmitowanie danych do poszczególnych hubów oraz gniazd. Ze względu na fakt, jak są one ważne, firmy montujące instalacje starannie dobierają używane przez nie kable. Ich dobór potrafi stać się źródłem dużych trudności – przecież w zależności od sytuacji musimy wykorzystać inne kable. Ważna jest także ich solidność, gdyż sieci powinny posłużyć przez minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak więc wybierać kable RTV? Które ich typy są dostępne?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim dostarcza się impulsy internetowe, telewizyjne i połączeń głosowych. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego materiale szklanym. Poza tym wykorzystywane są również kable koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do transmisji sygnałów o niewielkiej mocy. Takie kable wykorzystywane są przede wszystkim do dostarczenia informacji do ostatecznych odbiorców.

Jak kupować kable RTV?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego powodu ekipy zakładające tego typu instalacje najchętniej stawiają współpracę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od dobrego dostawcy otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich sieć okaże się zawsze solidna. Najlepiej wybrać ten sklep, który samodzielnie wytwarza oferowane przez siebie kable RTV. Istotne okazuje się także to, czy firma dostarczająca kable RTV udziela gwarancji oraz świadczy porady w przypadku problemów – wszak to producent musi doskonale znać swój produkt i zawsze wypracować rozwiązanie, które umożliwi założenie funkcjonalnej instalacji.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]