Kable i przewody – skrzynka telekomunikacyjna

15 maja 2020

Zamów skrzynkę telekomunikacyjną na www.telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne

Skrzynki telekomunikacyjne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo praktyczne. U dystrybutorów wyróżniamy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana ze wzmocnionego metalu i dodatkowo umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych, jak również ekstremalne warunki. Inna ważna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz domów, w której zlokalizowane są kluczowe przewody – tj. skrętki koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – routery, multiswitche. Poszczególne urządzenia możemy zamontować m. in. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – dedykowane komory

Priorytetowym składnikiem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. W tym celu stosuje się specjalne zasuwy. To istotne także w mieszkaniu, w którym znajdują się małe dzieci. Należy pamiętać także o uporządkowaniu kabli – w tym celu montuje się dedykowane komory. W sprzedaży znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do naszego mieszkania.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]