Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe
27 sierpnia 2018
Projektowanie ogrodów wymaga stosowania profesjonalnych podłoży, które pozwolą wyhodować imponującą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej wykorzystywane? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?
Podłoża ogrodnicze – sprawdź zawartość azotu
Zastosowanie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować zachwycające rośliny, dlatego szalenie istotny jest wybór wysokiej jakości produktów. Chcesz, żeby na Twoim dachu wyrosła bujna roślinność, odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sklepach znajdziemy wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – wówczas zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład mieszanek dostępnych na rynku wchodzą np. nawozy mineralne, perlit, kora, ziemia darniowa. Ziemie różnią się od siebie skalą zasadowości, właściwościami chemicznymi i zawartością składników mineralnych.
Podłoża ogrodnicze – imponujące ogrody na dachu
Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz wykorzystać odpowiedni substrat. W sprzedaży znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można uprawiać również drzewa. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak macierzanki, trawy ozdobne i rozchodniki. Chcesz uprawiać rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Postaw na substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych powierzchniach.