Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki
Strona główna » Działanie systemu

Działanie systemu

Bezprzewodowy system inteligentnego domu opracowany przez czeską firmę Elektrobock działa w oparciu o kilka podstawowych elementów składowych. Głównymi i najważniejszymi elementami są centrale sterujące, które bezprzewodowo (300m na wolnej przestrzeni oraz 35m w budynkach - przez ściany i stropy) sterują powiązanymi z nimi urządzeniami wchodzącymi w skład gamy Pocket Home. Każda centrala sterująca jest w stanie zarządzać 255 urządzeniami peryferyjnymi. Jednocześnie centralna jednostka PH-CJ37 posiada także wbudowany termostat ułatwiający analizę temperatur w pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia peryferyjne (mogące działać autonomicznie). Obie centrale sterujące pozwalają na swobodne sterowanie wszelkimi rodzajami ogrzewania tradycyjnego jak i elektrycznego. Mogą także zarządzać działaniem wszelkich urządzeń elektrycznych. Niezwykle istotną cechą systemu jest nadzwyczajna prostota działania, a co za tym idzie możliwość samodzielnego montażu bez potrzeby zatrudniania instalatora. W razie konieczności pomagamy klientowi znaleźć odpowiednią firmę instalacyjną na "jego terenie". Wysyłamy 3-4 propozycję firm spośród, których klient wybiera taką której oferta najbardziej mu odpowiada.

Do każdego klienta możemy przyjechać  w celu dobrania odpowiednich urządzeń. Koszt dojazdu to 0,61 zł za każdy kilometr (100 zł opłaty dodatkowej powyżej 800 km).

Programowanie 

Działanie systemu opiera się na możliwości zaprogramowania centralnych jednostek, które cechuje 21 programów zarządzających, z których 11 dotyczy sterowania urządzeniami elektrycznymi (oświetlenie, zraszacze, rolety, itd.). Wszystkie funkcje i programy jakie zastosowano w przypadku centralnych jednostek i pozostałych urządzeń wchodzących w skład urządzeń inteligentnego domu zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii i wysokiej łatwości użytkowania. Charakteryzują się bardzo przyjazną i bezproblemową obsługą, a bezprzewodowa forma wpływa na uniwersalność. 

Uwaga! 

Przed wysłaniem zestawu możemy dokonać programowania urządzeń według wytycznych jakie najbardziej odpowiadają konkretnemu klientowi (po zamontowaniu urządzenia będą już sparowane). W przypadku zestawów złożonych z maksymalnie 8 urządzeń wykonanie usługi jest gratis! Powiększenie zestawu o każde 5 urządzeń wiąże się z dopłatą w wysokości 30 zł brutto.

Na odległość

Dodatkowym atutem charakteryzującym system Pocket Home jest możliwość sterowania z dowolnego miejsca na świecie za pomocą komputera lub telefonu. Moduły do sterowania GSM oraz moduł do sterowania z komputera poprzez Internet otwierają możliwość nie tylko zdalnej obsługi, ale także w przypadku modułu GST2 na podłączenie alarmu dowolnego rodzaju i producenta.

Kompatybilność i rozbudowa

System charakteryzuje się również otwartością co sprawia, że ewentualna rozbudowa zestawu nie stanowi żadnego problemu, ponieważ został zaprojektowany tak aby każda nowa seria urządzeń proponowanych przez producenta była kompatybilna z poprzednią. Po zakupie takiej wystarczy jedynie zaktualizować oprogramowanie znajdujące się w centralnej jednostce, które producent udostępnia za darmo.
Bo klucz do sukcesu to odpowiednie sterowanie wieloma elementami ogrzewania domu bez konieczności ciągłego sprawdzania czy wszystko pracuje tak jak powinno. Święty spokój naszych klientów jest dla nas bezcenny.

  Partnerzy     Mapa strony     Regulamin     Reklamacje     Ustawienia cookie     Inquiry regarding product offer MieszkajSprytnie  


Copyright © 2012-2019 by Mieszkaj Sprytnie. Wszelkie prawa zastrzeżone.